Centrum Kompetencji w firmie Sitech (grupa Volkswagen) w Polkowicach

Centrum Kompetencji w firmie Sitech (grupa Volkswagen) w Polkowicach

Projektując Centrum Szkoleniowe dla firmy Sitech w Polkowicach musieliśmy sie zmierzyć z szeregiem wyzwań, które ta realizacja przed nami postawiła. Przede wszystkim budynek miał powstać wewnątrz istniejącej hali produkcyjnej. Na dodatek działającej.
Część szkoleniowa została zaprojektowana w budynku przylegającym do hali produkcyjnej co jeszcze podnosiło poprzeczkę.
Musieliśmy w procesie projektowym połączyć oba budynki i zaprojektować Centrum tak, aby w żadnym stopniu, jego powstawanie nie kolidowało z produkcją w hali w której miał powstać. Jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę niezwykle krótki termin realizacji zadanie wydawało się piekielnie
trudne. Ale ponieważ nasza pracownia podejmuje się zadań dla innych niemożliwych do zrealizowania i tą realizację udało się doprowadzić do końca.
Po około miesiącu intensywnych prac projektowych i uwaga: 72! dniach prac budowlanych, budynek wraz z wyposażeniem został oddany do użytku. Tak niesamowity wynik
zawdzięczamy sprawnej współpracy Fabryki Wnętrz z konstruktorem, wykonawcą i firmą Scala Office.
W rezultacie powstał piękny, nowoczesny budynek tonący w naturalnym świetle i imponujący dużą powierzchnią przeszkleń. Jasne barwy na ścianach, posadzkach i sufitach w części szkoleniowej wpływają na świetne wyniki szkolonych tam osób. A kolory, które pojawiają się w części biurowej nawiązują do kolorów charakterystycznych dla firmy Sitech.
Wysokiej jakości wykładziny, stolarka aluminiowa i doskonałe meble zapeniają wysoki komfort użytkowania całego Centrum Szkoleniowego.
To jedna z najciekawszych naszych realizacji w ostatnich latach. Realizowana przez świetny zespół dla bardzo wymagającego, ale niezwykle sympatycznego inwestora.